Hlavní obsah
Michal Čámský u ústeckého soudu. Foto: ČTK

Zloděj dostal 18 let za vraždu důchodce, který ho přistihl při krádeži

Za vraždu seniora v Kamýku na Litoměřicku poslal v pátek ústecký krajský soud Michala Čámského na 18 let do vězení se zvýšenou ostrahou. Čtyřiatřicetiletý muž podle soudu starého pána také okradl.

Michal Čámský u ústeckého soudu. Foto: ČTK
Zloděj dostal 18 let za vraždu důchodce, který ho přistihl při krádeži

Případ se odehrál loni na začátku července, kdy se Čámský vloupal do domu rodinného známého. Jedenaosmdesátiletého muže chtěl podle svých slov požádat o půjčení deseti tisíc korun. Když ale na něj senior vytáhl střelnou zbraň, tak údajně zazmatkoval.

„Mířil na mě a nadával. Bál jsem se, strčil jsem do něj a on upadl. Pak jsem ho asi dvakrát udeřil tou pistolí do hlavy nebo obličeje. Potom jsem ho přikryl polštářem, abych ho neviděl," řekl Čámský kriminalistům.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Obžalovaný opakovaně odmítl, že by z domu odnesl bezmála 100 tisíc korun, z čehož ho vinila obžaloba. Ukradl prý jen zhruba tři stovky, které našel v seniorově peněžence.

Čámský před soudem nevypovídal, během přípravného řízení výpověď několikrát změnil. Nejprve vraždu popřel, později se ale přiznal s tím, že činu lituje.

Muže dusil polštářem

Seniora zabil podle soudu proto, aby zakryl, že v domě chtěl krást. Že je pachatelem právě on, potvrdily stopy zajištěné na místě činu, mimo jiné nedopalky s DNA obžalovaného. Jeho pachové stopy byly i na polštáři, kterým podle soudu seniora dusil. Čámský má podle verdiktu soudu zaplatit rodině oběti odškodnění v řádech statisíců korun.

Soud podle předsedy senátu Ondřeje Peřicha při výši trestu zohlednil, že Čámský už byl v minulosti trestán, i když za zcela jinou trestnou činnost. „Dále jsme zohlednili, že se dopustil hned tří trestných činů, že útočil proti osobě staré a že útok jako takový byl neadekvátní právě vůči velkému věkovému rozdílu. To vše jsme zhodnotili jako negativum," řekl novinářům Peřich.

Rozsudek zatím není pravomocný. Státní zástupce i obhájce si ponechali lhůtu pro možné odvolání.

Kriminalisté prověřovali, jestli Čámský neokradl seniora už před třemi lety. Tehdy se do jeho domku někdo vloupal a ukradl desetitisíce korun. To se ale nepotvrdilo. Čámský byl v minulosti stíhán za jízdu bez řidičského průkazu, na kontě má i několik přestupků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků