Hlavní obsah
Policisté zachraňují dvě tonoucí ženy. Foto: Policie ČR

Ženy v Novém Jičíně se málem utopily. Policisté je z řeky vytáhli opilé

Dvě ženy se v sobotu málem utopily v řece Jičínce v Novém Jičíně. Jak informovala mluvčí policie Eva Michalíková, obě byly v podnapilém stavu. Zhruba ve stejnou dobu policie zasahovala u tonoucího muže v nedalekém městě Příbor.

Policisté zachraňují dvě tonoucí ženy. Foto: Policie ČR
Ženy v Novém Jičíně se málem utopily. Policisté je z řeky vytáhli opilé

Do Nového Jičína byli policisté přivoláni krátce před čtvrtou hodinou odpolední. Při příjezdu na místo viděli skupinku osob, která se snaží zachránit dvě topící se ženy, což se jí nedařilo.

„Jedna z žen byla na břehu řeky, oslabená a vyčerpaná. Druhá žena byla zhruba metr od břehu v blízkosti splavu, taktéž vyčerpaná a nedařilo se ji dostat na břeh. Proto muži zákona ihned začali postupně ženy zachraňovat. Pomocí házecího lana nejdříve vytáhli ženu, která se v řece topila. Druhé ženě, která sice už byla na břehu, ale nemohla se dostat nahoru, policisté také hodili házecí lano a bezpečně ji vytáhli,“ sdělila Michalíková.

Policisté u jedné z žen naměřili dechovou zkouškou 3,2 promile alkoholu, druhá nadýchala 1,8 promile.

Zřejmě ještě více by nadýchal opilý muž, kterého vytáhl policista z řeky v Příboře. „Jak se ukázalo, muž (ročník 1955) byl také pod vlivem alkoholu. Z důvodu jeho podnapilosti se však nedokázal podrobit dechové zkoušce. Se zraněním byl předán do rukou záchranářů,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků