Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo

Žena z Berounska na otravu metanolem nezemřela

Žena z Berounska na otravu metanolem nezemřela. Prokázaly to výsledky toxikologického rozboru i expertiza nalezeného alkoholu. Varování policistů před alkoholem nejasného původu však stále trvá.

Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo
Žena z Berounska na otravu metanolem nezemřela

Jednašedesátiletá žena, která zemřela v neděli dopoledne v penziónu v Zadní Třebani na Berounsku, pila večer předtím vodku, kterou si s sebou do penziónu donesla.

"Expertiza potvrdila, že láhev, kterou policisté na místě zajistili, neobsahovala metanol. Požití metanolu vyloučil i toxikologický rozbor," sdělila mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

Příčinou smrti mohla být cévní příhoda, zkoumání ale stále pokračuje. Definitivně by přesnou příčinu smrti měli policisté zveřejnit koncem týdne. "Pro nás je nyní stěžejní, že příčinou nebyl metanol," uvedla Zatloukalová.

Ženu nalezl v neděli dopoledne její přítel, se kterým byla v penzionu ubytovaná. Po příjezdu záchranářů lékař konstatoval smrt. Výsledek zdravotní pitvy také požití metanolu neprokázal. "Varování před alkoholem nejasného původu stále trvá. V oběhu mohou být dva tisíce litrů alkoholu obsahujícího metanol," dodala policejní mluvčí.

Metanol je alkohol, který lidský metabolismus mění na formaldehyd a kyselinu mravenčí, které jsou pro člověka silně toxické. Ve větších dávkách způsobuje oslepnutí a smrt. V České republice od září 2012 metanol zabil 51 lidí, další desítky skončily v nemocnici. Policie stíhá v souvislosti s touto kauzou několik desítek lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků