Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Žena se přiznala k vraždě své známé v Havířově

Vyšetřovatel podá v pondělí na státním zastupitelství návrh na vzetí pachatele do vazby. Žena se pod tíhou důkazů k vraždě přiznala. Mrtvou šestačtyřicetiletou ženu z Havířova našli v pátek odpoledne v přízemním bytě na ulici Na Nábřeží havířovští strážníci.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Žena se přiznala k vraždě své známé v Havířově

O pár hodin později už kriminalisté znali jméno vraha, jímž byla právě dvaatřicetiletá známá oběti, za což jí hrozí pobyt za mřížemi až na 15 let. 

O vraždě se policisté dozvěděli v pátek 7. srpna okolo 16. hodiny. "Hodinu před tím slyšel jeden ze sousedů roztržku. Když našel na zápraží bytu stopy krve, zavolal městské strážníky,“ popsal krajský policejní mluvčí Stanislav Sobol. Příslušníci městské policie sehnali syna nájemnice a společně s ním vstoupili do bytu. "Tam nalezli bezvládné tělo ženy.“

Žena zemřela na bodné rány, které měla podle Sobola po celém těle. Vražedným nástrojem je zřejmě nůž, který našli vyšetřovatelé zabalený na místě činu. Najít domnělého vraha nedalo policistům mnoho práce. Vycházeli z výpovědi sousedů. Pomohl jim i fakt, že při vraždě se zranila i útočnice.

"Zadrželi jsme ji v sobotu ráno hned poté, co se nechala ošetřit v Nemocnici v Karviné-Ráji,“ uvedl policejní mluvčí a dodal, že pravděpodobným motivem činu byly peníze. "V současné době však přesně nevíme, zda zavražděná žena své známé něco dlužila,“ upozornil.

Žena podezřelá z vraždy je momentálně vyslýchána kriminalisty v regionu. Ti letos zatím vyšetřovali 15 vražd a pouze u dvou není doposud znám pachatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků