Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Žena se na protialkoholním léčení seznámila s tyranem. Při zadržení nadýchal pět promile

Až čtyřmi lety vězení by mohl být potrestán 29letý muž z Náchodska, který byl po zhruba měsíci a půl opětovně obviněn z trestného činu týrání osoby žijící ve společné domácnosti. Dvojice se seznámila na léčení a při zásahu policie jim naměřili 3,5 a 5 promile.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Žena se na protialkoholním léčení seznámila s tyranem. Při zadržení nadýchal pět promile

„Muž měl fyzicky napadat svou o 14 let starší přítelkyni. Ta po jeho dvou posledních útocích skončila v nemocnici,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová a dodala, že poprvé byl násilník obviněn v polovině října. Navíc byl na 10 dnů vykázán ze společného obydlí.

Vyšetřování ukázalo se, že fyzické útoky přicházely v různých intervalech a byly stále častější. Vždy však pod vlivem alkoholu. Žena zpočátku nevyhledávala ani lékařské ošetření. Přestože se bála o život a zdraví, s partnerem zůstávala a skutečnosti o týrání tajila.

„Policisté provedli v jejich domácnosti namátkové kontroly. Navštívili je také minulou středu a podrobili dechové zkoušce. Žena nadýchala necelá 3 promile a muž necelá čtyři. Jelikož policisté neměli žádné podezření na protiprávní jednání, odjeli. O dvě a půl hodiny byli na místo přivoláni zpět. U poškozené ženy, která byla se zraněním převezena do nemocnice, zjistili téměř 3,5 promile a u muže téměř 5 promile,“ dodala policejní mluvčí.

Následně se ukázalo, že se seznámili v protialkoholní léčebně a po propuštění na konci června spolu začali bydlet. Už po 14denním soužití ale začal muž partnerku napadat. V současné době je ve vazbě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků