Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Žena prodala pozemky a poslala své úspory známosti z internetu

Více než rok posílala své naspořené peníze 68letá žena z Brněnska na účet podvodníkovi, který se na internetu vydával za vdovce, který pracuje na lodi ve Spojených státech. Důvěřivá seniorka odeslala na bankovní účty neznámého, s nímž se seznámila na sociální síti, více než 70 tisíc dolarů, což je v přepočtu bezmála 1,6 milionu korun.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Žena prodala pozemky a poslala své úspory známosti z internetu

„Přišla o všechny úspory, prodala pozemky, a dokonce si vypůjčila od rodinných příslušníků,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Seniorka přitom finance posílala dopisovateli v dobré víře. Nepoctivec ji přesvědčil, že kvůli údajné poruše lodi potřebuje poštovní balík odeslat k ženě domů. Po cestě se ale vyskytly komplikace.

Podvodník známost z internetu přesvědčil, aby zaplatila nutné poplatky. Tisíce dolarů prý bylo potřeba zaplatit například za pojištění proti terorismu, další peníze údajně šly na konto turecké policie, která zásilku měla zadržovat. Po několika měsících došla důchodkyni trpělivost i peníze.

„Když odmítla požadavek na koupení letenky, začal jí podvodník vyhrožovat. Měla si prý vypůjčit, případně zastavit svůj dům. Žena ho prý chce okrást a on ji oznámí FBI. Případ tedy oznámila policistům,“ uvedl Malášek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků