Hlavní obsah
Žena nese novorozence do babyboxu opavské Slezské nemocnice. Foto: Policie České republiky

Žena dala do babyboxu nevlastního novorozence

Začátkem května měla neznámá žena odevzdat novorozence do babyboxu patřícího k opavské Slezské nemocnici. Žena lékařce tvrdila, že není matkou dítěte, uvedla mluvčí opavské policie Pavla Welnová.

Žena nese novorozence do babyboxu opavské Slezské nemocnice. Foto: Policie České republiky
Žena dala do babyboxu nevlastního novorozence

Žena se nejdřív zeptala, kam může dítě odevzdat. Zaměstnankyně nemocnice ji poslala k babyboxu a kontaktovala dětské oddělení.

„Ošetřující lékařka ženu zastihla před babyboxem a miminko si osobně převzala. Žena jí měla sdělit, že novorozenec není její. O předání dítěte do speciální schránky ji měla požádat jiná žena ve věku okolo 20 let, která je údajně v tíživé finanční situaci,“ uvedla Welnová.

Dítě odevzdala asi pětadvacetiletá žena silnější postavy, která je asi 170 cm vysoká. Doprovázel jí asi tříletý chlapec.

Foto: Policie České republiky

Novorozencem je dívenka. Měla na sobě bílou košilku s bílými dupačkami a byla zabalena do deky.

Dítě odevzdala přibližně pětadvacetiletá žena silnější postavy, která je asi 170 cm vysoká. Má dlouhé vlnité černé vlasy svázané do copu. Hovoří plynule česky. Měla na sobě tmavou mikinu a modré rifle. Doprovázel ji zhruba tříletý chlapec. Žena přijela s miminkem trolejbusem z Kateřinek.

„Žádáme ženu, která odevzdala novorozeně lékařce nebo ženu, která dítě porodila, aby neprodleně kontaktovala policisty na telefonním čísle 974 737 651 případně na lince 158,” uzavřela Welnová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků