Hlavní obsah

Žena chtěla, ať manžel vypne televizi. On vzal šňůru a uškrtil ji

U Krajského soudu v Liberci ve středu začalo hlavní líčení s 57letým mužem obžalovaným z vraždy manželky. Čtyřiadvacetiletá žena násilnou smrtí zemřela v noci na konci ledna v jejich bytě v Liberci při sporu o vypnutí televize. Podle obžaloby muž omotal kolem jejího krku čtyřikrát prádelní šňůru a uškrtil ji. K činu se přiznal.

Žena chtěla, ať manžel vypne televizi. On vzal šňůru a uškrtil ji

Mrtvou policisté našli až po měsíci. Na zápach rozkládajícího se těla je upozornili sousedé z domu. Tělo bylo schované v koupelně pod podlahou a částečně pod záchodovou mísou. Muž u soudu vypověděl, že mrtvou manželku nejprve ukryl do skříně v obývacím pokoji a po třech dnech ho přemístil do koupelny.

Prý věděl, že bude dopaden. Nepřiznal se ale kvůli dětem. "Měl jsem strach, co bude s dětmi, aby se nedostaly do dětského domova," řekl před soudem. Samotný čin si prý moc nepamatuje. "Vím jen, že jsem bral šňůru ze stolu, další jsou jen mé domněnky," uvedl.

Vraždě předcházela hádka o vypnutí televize. Žena, která se vrátila pozdě domů, to požadovala po svém manželovi, ten se však na televizi chtěl dívat dál. "Nadávala mi," řekl obžalovaný.

"Ponižovala mě"

S manželkou se podle své výpovědi poznal před deseti lety, když pracoval jako řidič u dopravního podniku. Bylo jí 14 let a prý za nim chodila asi čtvrt roku do autobusu, než jí zavolal. O rok později se jim narodilo první dítě, dva roky nato druhé. Spory prý měli posledního půl roku. Zejména kvůli tomu, že muž nemohl rok a půl najít práci.

"Ponižovala mě," řekl obžalovaný, který prý asi měsíc před vraždou málem spáchal sebevraždu. "Kvůli dětem jsem to neudělal," uvedl. Za vraždu mu hrozí až 18 let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků