Hlavní obsah
Stánky v areálu Foto: Marcel Vašut

Železný má na krku další obvinění, policie chce i Gála a Venclíka

Policie obvinila senátora a ředitele televize Nova Vladimíra Železného z dalších tří trestných činů. Potvrdil to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Martin Omelka. Ve dvou ze tří nových kauz byl Železný obviněn z poškozování věřitele. Ve dvou těchto kauzách byl ve čtvrtek obviněn také Železného bývalý právník Aleš Rozehnal.

Stánky v areálu Foto: Marcel Vašut
Železný má na krku další obvinění, policie chce i Gála a Venclíka

"K uvalení vazby není důvod," řekla náměstkyně městského státního zástupce Marcela Kratochvílová.

Jak Právu řekl Rozehnalův obhájce Radek Jilg, trestní stíhání bylo zahájeno rovněž vůči čtyřem akcionářům CET 21 - Fedoru Gálovi, Vlastimilu Venclíkovi, Peteru Hunčíkovi a Josefu Alanovi.

Všech šest obviněných je trestně stíháno pro podezření z krácení daně ve spolupachatelství. Policie tvrdí, že Železný s Rozehnalovou pomocí a po dohodě s Gálem, Venclíkem, Hunčíkem a Alanem převáděl jejich obchodní podíly na sebe řetězem složitých transakcí tak, aby jeho kolegové neoprávněné "ušetřili" na daních sumu téměř 54 miliónů korun.

V dalších dvou ze tří nových kauz je Železný stíhán kvůli poškozování věřitele - společnosti CME. V prvé z nich se měl šéf Novy pokusit poškodit společnost CME tím, že za pomoci Rozehnala se téměř celý svůj obchodní podíl ve společnosti CET 21 pokusil převést na společnosti Edikon a MEF Media.

Jak řekl Jilg, hodlá si jeho klient podat proti rozhodnutí o zahájení trestního stíhání stížnost. V druhé kauze pak měl Železný svůj majetek zmenšit tím, že smlouvou o zúžení společného jmění manželů z něho odstranil majetkovou hodnotu ve výši téměř 77 miliónů korun.

Železný si chce stěžovat

"Považuji obvinění za absurdní, protože policie má k dispozici vlastní odborný posudek, který dokládá, že jsem nikdy nemohl poškozovat věřitele. Na tuto skutečnost jsem už upozornil v Senátu. Bylo však evidentní, že policie velmi spěchá. Nemohla ani jinak, když už předem o vše požádala Senát," sdělil Právu Železný.

Jak uvedl Chalupský, svůj další postup zváží Železný po poradě se svým právníkem. Podle vyjádření Rozehnalova advokáta si jeho klient podá proti rozhodnutí o zahájení trestního stíhání stížnost.

 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků