Hlavní obsah

Železného čekají výslechy kvůli novým obviněním

Policie chce příští týden vyslechnout senátora a ředitele televize Nova Vladimíra Železného, kterého tento čtvrtek obvinila z dalších tří trestných činů - z dvou případů poškozování věřitele a z krácení daní.

Železného čekají výslechy kvůli novým obviněním

Vypovídat na policii by mělo i dalších šest mužů, proti kterým policie v souvislosti s Železným rovněž zahájila trestní stíhání, a to bývalí Železného právníci Aleš Rozehnal a Ondřej Kuchař a akcionáři CET 21 Peter Hunčík, Vlastimil Venclík, Fedor Gál a Josef Alan.

"Výslechy jsou naplánovány od úterý do pátku," řekl v pátek advokát Radek Jilg. Ten byl již dříve obhájcem Rozehnala i nyní nově zastupuje i Gála, Venclíka a Alana. Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě.

Další poškozování věřitele

Železný, jehož stíhání začalo v dubnu 2001, už nyní čelí celkem šesti obviněním. Čtyři se týkají poškozování věřitele - společnosti Central European Media Enterprises, dvě souvisí s daňovými úniky.

Také ve dvou ze tří nových kauz je Železný stíhán kvůli poškozování věřitele - společnosti CME.

V prvé z nich se měl šéf Novy pokusit poškodit společnost CME tím, že za pomoci Rozehnala a Kuchaře se téměř celý svůj obchodní podíl ve společnosti CET 21 pokusil převést na společnosti Edikon a MEF Media.

V druhé kauze pak měl Železný svůj majetek zmenšit tím, že z něho smlouvou o zúžení společného jmění manželů odstranil majetkovou hodnotu ve výši téměř 77 miliónů korun.

Akcionáři CET 21 ušetřili 54 miliónů

Společně s Rozehnalem a čtyřmi akcionáři CET 21 je pak Železný nově stíhán pro podezření z krácení daně ve spolupachatelství. Policie tvrdí, že Železný s Rozehnalovou pomocí a po dohodě s Gálem, Venclíkem, Hunčíkem a Alanem převáděl jejich obchodní podíly na sebe řetězem složitých transakcí tak, aby jeho kolegové neoprávněné "ušetřili" na daních sumu téměř 54 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků