Hlavní obsah
Loupež na benzínce v Losiné. Foto: Policie ČR

Ze svědka obviněný. Policie viní mladíka z přepadení benzínky u Plzně

Kriminalisté obvinili 21letého muže z loupeže na čerpací stanici v Losiné na Plzeňsku z počátku června. Mladík podle vyšetřovatelů hrozil obsluze zbraní a odnesl z místa 400 tisíc korun.

Loupež na benzínce v Losiné. Foto: Policie ČR
Ze svědka obviněný. Policie viní mladíka z přepadení benzínky u Plzně

Obviněný je podle policie z obce na jihu Plzeňska, o vývoji v případu informovala ve středu policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Loupež na benzínce v Losiné

Foto: Policie ČR

Loupež se stala 7. června 2019 v obci Losiná. Mladík podle kriminalistů donutil nožem obsluhu benzínky otevřít trezor s hotovostí, pak z místa s penězi v igelitce zmizel.

„Obviněný muž se nejdříve vydával za svědka celé události a policistům tvrdil, že pachatele viděl z místa utíkat, když ho chtěl dopadnout, ale nepodařilo se mu to. Následně se policistům pod tíhou důkazů přiznal, že si vše vymyslel a že peníze odcizil on sám,“ upřesnila mluvčí.

Mladík penězi údajně zaplatil dluhy, ale nakoupil také elektroniku a pronajal si luxusní auto ze zahraničí.

Loupež na benzínce v Losiné

Foto: Policie ČR

„Policie podala státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Za zvlášť závažný zločin loupeže hrozí mladíkovi až 10 let ve vězení,“ dodala Raindlová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků