Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Zdrogovaný řidič s cizími doklady chtěl uplatit policisty

Podezřelá jízda šedého vozu typu Ford Mondeo upoutala o víkendu pozornost hlídky brněnských policistů. Zjistili, že muž za volantem neměl řidičský průkaz. Navíc byl ve stavu, kdy vůbec neměl na silnici vyrazit.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Zdrogovaný řidič s cizími doklady chtěl uplatit policisty

Po zastavení muž strážcům zákona vydal požadované doklady, jenže policisté si nemohli nevšimnout naprosto rozdílné podoby na fotce řidičáku a skutečné vizáže řidiče.

Muž za volantem si dokázal vzpomenout pouze na „své“ příjmení, jméno už v paměti marně hledal, stejně jako datum narození. Po chvíli kapituloval a policistům předložil vlastní občanský průkaz.

„A najevo vyšlo množství zajímavých věcí. Muž nevlastnil řidičský průkaz, měl uložen zákaz řízení a měl už také nastoupit do vězení. Vzápětí jsme zjistili, že řídí pod vlivem drog a v jeho autě jsme také našli pervitin a marihuanu. Korunu všemu nasadil pětatřicetiletý muž vzápětí, když se policisty snažil uplatit. Nabízených patnáct tisíc mu tak pravděpodobně vynese delší pobyt ve vězení,“ konstatoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků