Hlavní obsah
Dívka zkolabovala při závodech v běhu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Závody dětí u Berouna se proměnily v boj o život

Při běžeckých závodech dětí a mládeže, které se konaly v sobotu na Berounsku, zkolabovala nezletilá účastnice, které nečekaně selhalo srdce a dívka začala mít život ohrožující problémy s dýcháním.

Dívka zkolabovala při závodech v běhu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Závody dětí u Berouna se proměnily v boj o život

Svědci události naštěstí zachovali chladnou hlavu a společně s dispečerkou záchranné služby začali s resuscitací. Mladá pacientka sice po chvíli začala pravidelně dýchat, ale následně dýchání opět ustávalo, a tak přítomní pokračovali v resuscitaci, a to až do příjezdu lékaře.

„Shodou okolností byla posádka s lékařem jen kousek od místa události, a tak dojezdový čas byl neskutečné dvě minuty,“ napsala mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová s tím, že u mladé sportovkyně došlo k poruše srdečního rytmu, takzvané komorové fibrilaci.

Rychlý zásah svědků

„Okamžitě pak převzali resuscitaci a defibrilátorem podali jeden výboj, po němž došlo k obnovení oběhu a malá pacientka se ještě na místě probrala do plného vědomí,“ dodala Effenbergerová. Po zajištění byla dívka přepravena do motolské nemocnice.

„Někdy jsou případy natolik neočekávatelné, že jen velmi rychlá a správná reakce okolí odežene číhající smrt. O to horší pro všechny zúčastněné je, když se jedná o dítě, které se doposud těšilo plnému zdraví, a skutečně by vás nenapadlo, že se účast na sportovním dopoledni promění v boj o jeho život. Poděkování proto patří svědkům události, jelikož to jsou právě oni, kdo mají velký podíl na šťastném konci tohoto případu,“ uzavřela mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků