Hlavní obsah
 

Zápach spáleniny, nepořádek. Dům ve Vejprtech je po požáru neobyvatelný, ale nespadne

Dům pro zdravotně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku, ve kterém při nedělním požáru zemřelo osm klientů, je zatím neobyvatelný. Z pohledu statiky je ale bezpečný.

 
Zápach spáleniny, nepořádek. Dům ve Vejprtech je po požáru neobyvatelný, ale nespadne

„Ze zdravotně-technického hlediska je užívání objektu nepřípustné. Je to propláchnuté požární vodou, je tam cítit pach spáleniny, všude je nepořádek. Musí se kompletně ohořelé části vyměnit, celý barák vymýt, vymalovat, aby nevznikaly plísně," řekl po včerejší obhlídce budovy statik Miloslav Čáp.

Dřevěné konstrukce jen částečně ohořely, nosnost si podle statika zachovaly. „Požár netrval dlouho, z tohoto pohledu je to bezpečné, dům nespadne," poznamenal. Město tak bude muset navrhnout plán oprav, než umístí klienty zpět.

Ředitel městských sociálních služeb Viktor Koláček v úterý řekl, že by rád zprovoznil v řádu dnů přízemní část budovy, aby se do ní mohlo vrátit 11 klientů.

Místo požáru ve Vejprtech

Foto: Aleš Pelikán, Právo

Záchranáři ošetřili po požáru 30 lidí. Čtyři muži zůstávají nadále v péči lékařů. Stav jednoho pacienta, který je v chomutovské nemocnici připojen na plicní ventilaci, je kritický. „Muž ošetřený s popáleninami se podle zdravotníků cítí dobře, nicméně zůstává na chomutovském chirurgickém oddělení stejně jako pacient na standardním lůžku interního oddělení nemocnice v Mostě," řekl v úterý Právu mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký. Pacient hospitalizovaný v kadaňské nemocnici bude v nejbližší době propuštěn.

Policie požár vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Mluvčí krajské policie Alena Bartošová Právu řekla, že bližší informace uvolní vyšetřovatelé ve čtvrtek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků