Hlavní obsah
Foto: koláž Novinky.cz s Právo

Žalobce dostal měsíc na rozhodnutí, jestli pošle kauzu Čapí hnízdo k soudu

Žalobce Jaroslav Šaroch z Městského státního zastupitelství v Praze (MS) by měl o návrhu policie na podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo rozhodnout do měsíce. Lhůtu mu dal jeho nadřízený, informovala v úterý Česká televize (ČT).

Foto: koláž Novinky.cz s Právo
Žalobce dostal měsíc na rozhodnutí, jestli pošle kauzu Čapí hnízdo k soudu

Kriminalisté navrhli znovu obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou (dříve Mayerovou) v kauze Čapí hnízdo tento týden v pondělí. Jednalo se o třetí návrh na obžalobu Babiše ze strany pražské policie.

Státní zástupce Jaroslav Šaroch z Městského státního zastupitelství v Praze, který dohlíží na dodržování zákonných pravidel ve vyšetřování této kauzy, dostal od svého nadřízeného, šéfa MS Martina Erazíma, měsíc na to, aby rozhodl, zda v kauze podá obžalobu k soudu.

Možností, jak s případem naložit, má více. Například předloni v září stíhání obviněných i přes požadavek policie je obžalovat zastavil, letos na konci srpna pak vrátil kauzu policistům k doplnění dokazování.

Napotřetí buď stíhání znovu zastaví, nebo tentokrát návrhu policie vyhoví a podá v kauze Čapí hnízdo obžalobu.

Policie viní Babiše a Nagyovou z padesátimilionového dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů EU, za což jim v případě soudní dohry hrozí až desetiletý trest. Všichni obvinění v kauze od začátku vinu odmítají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků