Hlavní obsah
Základní škola v Mladé Boleslavi, kde jednoho z žáků patrně kousl pavouk sklípkan Foto: Radek Plavecký, Právo

Žáka ve škole v Mladé Boleslavi kousl sklípkan

Mimořádné volno mají děti na 8. základní škole v Mladé Boleslavi. Žáka třetí třídy tady v úterý patrně kousl pavouk. Dítě šlo během výuky na toaletu, kde ho měl členovec kousnout. Podle zástupců města na kousnutí pavoukem ukazují rozbory z toxikologie.

Základní škola v Mladé Boleslavi, kde jednoho z žáků patrně kousl pavouk sklípkan Foto: Radek Plavecký, Právo
Žáka ve škole v Mladé Boleslavi kousl sklípkan

„Pavouk byl menšího vzrůstu, zřejmě z podřádu sklípkani. Chlapec je v pořádku,“ uvedla ředitelka školy Jitka Houštecká, podle níž hoch nemá žádné zdravotní potíže.

K události došlo v úterý při vyučování. Toaleta na prvním stupni byla uzavřena a žáci absolvovali zbytek úterní výuky na vycházce.

„Venku se odehrálo i vyučování druhého stupně, byť se třídy starších žáků nacházejí v jiném pavilonu,“ informovala mluvčí mladoboleslavské radnice Šárka Charousková, podle níž výsledky toxikologie a názor odborníka skutečně ukazují na tarantuli, jak se sklípkani někdy označují.

Hned po incidentu vedení školy zavolalo odborníky, aby školu vyčistili. Právě kvůli tomu mají žáci i během dneška volno.

„Dezinsekce se uskutečnila 15. a 16. června, použit byl přípravek na benzínové bázi. Z tohoto důvodu je nutné, aby se ještě ve čtvrtek prostory odvětrávaly, proto budou mít žáci ředitelské volno,“ uvedla ředitelka Houštecká.

Připustila, že mnohým rodičům přinese mimořádné volno potíže s hlídáním dětí. „Je ale opravdu nutné učinit opatření, aby byli žáci v bezpečí,“ dodala ředitelka na webových stránkách školy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků