Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Zabila dítě a sváděla to na očkování, dostala čtyři roky

Rok a půl staré dítě zabila loni na začátku listopadu tehdy teprve sedmnáctiletá dívka z malé obce na jižní Moravě. Po činu tvrdila, že dítě zemřelo po očkování. Podle rozsudku brněnského Krajského soudu, který případ ve čtvrtek projednával, ale za smrt dítěte v žádném případě nemohla vakcína. Dívku soud potrestal čtyřmi roky vězení.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Zabila dítě a sváděla to na očkování, dostala čtyři roky

Krátce po události začala matka na internetu šířit informaci, že dítě zemřelo krátce po očkování. Prý je našla nehybné v postýlce. Soud ale takovou verzi odmítl.

Protože k vraždě došlo v době, kdy byla matka ještě nezletilá, hrozilo jí maximálně pět let vězení. Pokud by vraždu spáchala jako plnoletá, hrozil by jí mnohem přísnější trest.

Vzhledem k věku obžalované se i samotné jednání konalo za zavřenými dveřmi, soud ani policie se k činu a jeho okolnostem nechtějí blíže vyjadřovat.

„Rozsudek zatím není pravomocný, strany si nechaly lhůtu na vyjádření,“ řekla Právu mluvčí brněnského Krajského soudu Eva Sigmundová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků