Hlavní obsah

Mimořádná brutalita, výjimečné tresty. Pár vrahů jde na 27 a 28 let do vězení

Krajský soud v Českých Budějovicích poslal ve čtvrtek do vězení Michaelu Krajčovou na 28 let a Jána Moncoľa na 27 let. Podle trestního senátu zavraždili loni v lednu 59letého muže a jeho o pět let mladší manželku v mobilním domku v Dobešicích na Písecku. Dle vyšetřovatelů jim zasadili 25 ran kuchyňským nožem, obětem ukradli 400 tisíc korun z domácího trezoru.

Mimořádná brutalita, výjimečné tresty. Pár vrahů jde na 27 a 28 let do vězení

Rozsudek zatím nenabyl právní moci, lze se proti němu odvolat.

„Ze spisu je zřejmá brutalita, s jakou obžalovaní čin spáchali,“ uvedla v odůvodnění rozsudku soudkyně Olga Smrčková.

Vrazda rozsudek

Foto: Pavel Orholz, Právo

Moncoľ se k vraždě přiznal v přípravném řízení. „Mezi Miškou a pánem došlo k hádce. K prudké konfrontaci. Pán chytil nůž a zaútočil na Mišku. Ohnal jsem se a bodl mě do ruky. Zezadu se na Mišku přihnala paní s nožem v ruce. Ke konci jsem zjistil, že jsem je ubodal, ale bylo to instinktivně. Mám vojenský výcvik a byl jsem bodnutý jako první,“ řekl Moncoľ policistům.

Krajčová odmítla u soudu i v přípravném řízení vypovídat. Svědci uvedli, že manželský pár bral 29letou Krajčovou jako vlastní dceru. Ona se jim prý odvděčila tím, že zavolala Moncoľa a spáchala na nich loupežnou vraždu. Podle soudních znalců z oboru psychologie necítí ani jeden z obžalovaných lítost.

BEZ KOMENTÁŘE: Obžalovaní u soudu

Video: Pavel Orholz, Právo

Pachatelé po vraždě ujížděli přes hranice a až po několika dnech je dopadla policie v Rumunsku. V minulosti byl Moncoľ už soudně trestán a sám policistům sdělil, že se pohybuje ve vysoce kriminálním prostředí. Při výslechu popíral, že by se jeho kamarádka Michaela Krajčová na vraždě podílela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků