Hlavní obsah

Za smrtelnou nehodu ve stanici mohou České dráhy

České dráhy jsou viníkem tragické nehody z 25. prosince 2006, která se stala v železniční stanici Brandýs nad Orlicí. Tam srazil vlak Českých drah ženu v kolejišti, která střet nepřežila. Případ vyšetřovala Drážní inspekce, která ve středu vyřkla verdikt, že vina je na straně železnice.

Za smrtelnou nehodu ve stanici mohou České dráhy

Dvaačtyřicetiletá žena se po vystoupení s dcerou z vlaku vracela pro odložené tašky u kolejí, když ji srazil vlak eurocity. Srážku nepřežila. Podle drážní inspekce je vina jednoznačně na straně Českých drah, jelikož výpravčí neměl do stanice vlak pustit.

"Podle našeho názoru šlo o porušení dopravního řádu drah, konkrétně nezajištění bezpečného přístupu k vlaku ve stanici bez mimoúrovňového křížení kolejí s ohledem na pohyb drážních vozidel," řekl Novinkám mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

"Případů sražení osob vlaky zaznamenáváme ročně několik desítek. V letošním roce si nevybavuji žádný další případ, kdy by vina za usmrcení osoby po sražení vlakem ve stanici byla na straně železnice, v tomto případě českých drah," uvedl Neusar.

Za drtivou většinu nehod mohou sami lidé, kteří vstupují do kolejiště, kam je vstup zakázán, a vědomě tím riskují život. "Drážní inspekce na každý pád stanovuje příčiny nehod, stanovení zodpovědnosti konkrétních osob už není v naší kompetenci. Další šetření je už v rukou policie," doplnil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků