Hlavní obsah
 

Za šíření HIV dostala mladá žena pět let vězení

Pěti lety vězení potrestal královéhradecký krajský soud 24letou Alžbětu Dzurkovou, obžalovanou z pokusu o těžké ublížení na zdraví a z šíření nakažlivé lidské nemoci. Žena, která je již od 15 let HIV pozitivní a onemocněla i infekční žloutenkou typu C, totiž měla nechráněný sex s pěti muži, z nichž čtyřem o své nemoci vůbec neřekla.

 
Za šíření HIV dostala mladá žena pět let vězení

Rozsudek dosud není pravomocný, neboť si obžalovaná ponechala lhůtu, během které může podat odvolání.

Desítky pohlavních styků měla žena v období od prosince 2014 do října 2016. Jak uvedla během výslechu, muže o své nemoci neinformovala, i proto, že měla obavu, že se s ní rozejdou. Tajila to i přesto, že byla lékaři poučena o zodpovědném chování vzhledem ke své nemoci a v minulosti byla za podobné chování už pravomocně odsouzena.

Obžalovaná Alžběta Dzurková u hradeckého soudu

Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Cítila se prý v pořádku, a tak se domnívala, že nemůže partnery nakazit. Znalecké posudky potvrdily, že žena má takzvanou nízkou virovou nálož, tedy nižší koncentraci virů v krvi. Ovšem i tak mohlo k jejich přenosu dojít. Naštěstí žádný z mužů neonemocněl.

Policie narazila na nezodpovědné počínání Alžběty Dzurkové spíše náhodou při vyšetřování případu sedmadvacetileté HIV pozitivní prostitutky z Královéhradecka, která na internetu vystupovala pod přezdívkou Niky69. Dzurková však nikdy prostitutkou nebyla. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků