Hlavní obsah
Jeden ze zadržených v Českých Budějovicích Foto: Jiří Forman, Novinky

Za řádění na českobudějovickém sídlišti padla první obvinění

Policisté obvinili dva muže ve věku 20 a 38 let, kteří podle nich při demonstracích útočili na českobudějovickém sídlišti Máj na zasahující policisty. Právo o tom informovala mluvčí jihočeské policie Lenka Holická.

Jeden ze zadržených v Českých Budějovicích Foto: Jiří Forman, Novinky
Za řádění na českobudějovickém sídlišti padla první obvinění

„O tom, že každé protiprávní jednání má své důsledky, se v uplynulých dnech přesvědčili dva muži ve věku dvaceti a osmatřiceti let z krajského města. Muži si převzali usnesení o zahájení jejich trestního stíhání jako obviněných, a to ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě,“ uvedla Holická.

Dále poznamenala, že mladší z mužů se účastnil nepovoleného pochodu na sídliště Máj v sobotu 29. června letošního roku a v jedné z ulic poblíž sídliště opakovaně házel po policistech kameny. „Ke zranění osob nedošlo jen díky speciální ústrojové výbavě, kterou policisté zařazení v pořádkové jednotce do těchto akcí nosí,“ poznamenala mluvčí.

Starší z mužů byl na nepovoleném shromáždění o týden později a po výzvách, které policisté směřovali k davu s tím, aby upustil od protiprávního jednání, začal policisty fyzicky napadat a slovně urážet.

Policisté při obou protiromských demonstracích v Českých Budějovicích zadrželi přes 170 útočníků a několik z nich podezřívají z trestných činů. Dva zmínění muži jsou prvními obviněnými, ale jak uvedl ředitel jihočeské policie Radomír Heřman, policisté také stále analyzují jednotlivé záběry z akcí. Na tuto sobotu se v Českých Budějovicích připravují další demonstrace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků