Hlavní obsah
Incident na Floře. Foto: Radim Vaculík, Novinky

Za pobodání v obchodním centru v Praze policie obvinila muže z pokusu o vraždu

Kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu 22letého muže kvůli krvavému incidentu, který se stal ve čtvrtek v pražském obchodním centru Flora. Mladík podle kriminalistů pobodal muže. Aktéři konfliktu se podle vyšetřovatelů neznali. Pobodaný už je mimo ohrožení života.

Incident na Floře. Foto: Radim Vaculík, Novinky
Za pobodání v obchodním centru v Praze policie obvinila muže z pokusu o vraždu

„Ve věci kriminalisté zahájili trestní stíhání muže (22) pro trestný čin vražda ve stadiu pokusu a podali podnět na jeho vzetí do vazby,“ sdělila v pátek policie na Twitteru. V případě usvědčení muži hrozí až osmnáctiletý trest.

Vše podle kriminalistů nasvědčuje tomu, že se muži neznali. „Spouštěčem incidentu bylo, že se srazili na nástupišti v metru,“ uvedla policie.

Podle prvotních informací byl zraněným cizinec, policie v pátek upřesnila, že oba aktéři incidentu jsou české národnosti.

K útoku došlo ve čtvrtek odpoledne v prvním podlaží centra, do kterého vede z vestibulu metra přímý vstup. Muž utrpěl bodná zranění na krku a dalších částech těla. Útočníka zadržela ochranka jednoho z obchodů a předala policii.

Pobodaný muž ztratil podle zdravotníků velké množství krve a záchranáři ho přepravili do nemocnice v umělém spánku. Podle pátečního vyjádření mluvčího pražské policie Jana Daňka je už muž mimo ohrožení života. Vyslechnout ho ale kriminalisté kvůli zdravotnímu stavu dosud nemohli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků