Hlavní obsah
Kombajn zastavili policisté na 86. kilometru dálnice. Foto: Policie ČR

Za jízdu nejpomalejšího vozidla po dálnici D11 padla pokuta a zákaz řízení

Pokuta sedm tisíc korun a na půl roku zákaz řízení, tak podle zjištění Novinek dopadl 23letý řidič kombajnu, který v dubnu se svým strojem „uháněl“ po dálnici D11. Paradoxně dostal sankci za chybějící registrační značku, protože to byl závažnější přestupek než jízda po dálnici.

Kombajn zastavili policisté na 86. kilometru dálnice. Foto: Policie ČR
Za jízdu nejpomalejšího vozidla po dálnici D11 padla pokuta a zákaz řízení

„Dotčená věc byla řádně projednána v přestupkovém řízení. Rozhodnutím byl řidič potrestán, padla sankce jak pokuty, tak zákazu řízení. Podané odvolání bylo krajským úřadem zamítnuto a naše rozhodnutí potvrzeno. Věc je v právní moci,“ potvrdil v pátek Novinkám vedoucí odboru správních agend pardubického magistrátu Petr Kramář.

Třiadvacetiletému řidiči hrozila za jízdu po dálnici, kam smějí jen auta, která jedou více než 80 km/h, pokuta 2500 Kč. Poněvadž však mladík jel s kombajnem s připojenou žací lištou bez registrační značky, hrozila mu vyšší sankce, a to až 10 tisíc korun a zákaz řízení až na rok. Správní orgán tak musel řidiče potrestat za závažnější přestupek.

Podle informací Novinek dostal mladík pokutu 7000 Kč, zákaz řízení na půl roku a musel také uhradit poplatek za správní řízení ve výši 1000 Kč. Body zákon za tento přestupek nestanoví.

Nejpomalejší vozidlo

Policie o případu informovala 11. dubna s tím, že na kombajn na D11 kromě překvapených řidičů zírali také policisté, kteří ho okamžitě zastavili. Řidič jel asi 20–30 km/h a nebyl schopen doložit žádné dokumenty o registraci.

„Muž uvedl, že kombajn koupil v Polsku a po vlastní ose ho přepravuje do Znojma. Proč se vydal po dálnici, nebyl schopen vysvětlit,“ uvedla tehdy policejní mluvčí Ivana Ježková. [celá zpráva]

Jak dále podotkla, šlo o nejpomalejší zastavené vozidlo v historii dálnice D11 v Královéhradeckém kraji. Předčil ho jen estonský cyklista, který po dálnici mířil do Španělska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků