Hlavní obsah
Řidič policistům ujížděl v kradeném autě Škoda Octavia Foto: Policie ČR

Za honičku s německými policisty půjde Čech na 4,5 roku do vězení

Čtyři a půl roku stráví ve vězení Josef Macháček za loňskou automobilovou honičku s německými policisty, kteří ho pronásledovali až na Tachovsko. Sedmatřicetiletý muž z Ústecka před nimi ujížděl do Česka ve Škodě Octavia, kterou ukradl nedaleko města Karlsruhe. Do policejních vozů několikrát narazil, nakonec se ho podařilo zadržet poblíž obce Nová Hospoda, kde sám havaroval.

Řidič policistům ujížděl v kradeném autě Škoda Octavia Foto: Policie ČR
Za honičku s německými policisty půjde Čech na 4,5 roku do vězení

Macháčka soud uznal vinným z trestných činů násilí proti úřední osobě, krádeže, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Auto použil jako zbraň k útoku na úřední osobu,“ vysvětlil tachovský soudce Josef Junek, proč rozhodl obžalovanému uložit nepodmíněný trest u horní hranice trestní sazby.

Předstíral, že zastaví

Německá hlídka chtěla auto zkontrolovat několik kilometrů před dálničním hraničním přechodem Waidhaus–Rozvadov. Řidič předstíral ochotu zastavit, bavoráka s červeným nápisem Stop dokonce poslušně následoval na odstavné parkoviště.

Tam ale prudce sešlápl plynový pedál a vyrazil směrem do České republiky. Policisté se pustili za ním, přidali se k nim ještě kolegové z jiné hlídky a uprchlíka během několika minut dostihli.

Nezvládl zatáčku a narazil do svodidel

Jedno z policejních aut se pak snažilo ujíždějící škodovku předjet, přičemž její řidič tomu chtěl zabránit a došlo k bočnímu střetu obou vozidel.

Prchající zloděj sjel z dálnice na Novou Hospodu. To pro něj byl osudný manévr. Ve velké rychlosti nezvládl ve výjezdu zatáčku, narazil do svodidel a zůstal stát na silnici.

„Když mu němečtí policisté zablokovali cestu, rozjel se ve snaze projet skulinou mezi auty, přičemž do nich opakovaně narazil. Začal znovu ujíždět ale nakonec opět havaroval a byl zadržen,“ popsala dramatický závěr honičky policistka Dagmar Jiroušková. Podle ní se ukázalo, že muž za volantem měl v té době i zákaz řízení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků