Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Za hajlování nabídl strážníkům úplatek

Pro podplácení zahájil ostravský policejní komisař trestní stíhání šestadvacetiletého muže. V pátek večer mladík začal před strážníky v Ostravě-Porubě hajlovat. Když si uvědomil, co udělal, nabídl policistům třítisícový úplatek a žádal je, aby na incident zapomněli. Muži hrozí vězení od jednoho roku do šesti let.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Za hajlování nabídl strážníkům úplatek

 

„Strážníci v pátek kolem 21.15 hodin v Ostravě-Porubě uviděli dva mladíky, kteří šli středem silnice místo po chodníku. Jeden z nich se slovy i gesty hlásil k hnutí směřujícímu k potlačení lidských práv a svobod – hajloval,“ uvedla v neděli ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková s tím, že policisté oba mladíky vyzvali, aby se legitimovali.

"Hajlujícího muže zadrželi na místě a zavolali policisty. Podezřelý se polekal a strážníky se snažil podplatit třemi tisíci, aby na jeho čin zapomněli,“ popisovala dále Holčáková.

Strážníci však peníze odmítli a dál zjišťovali mladíkovu totožnost. „Podezřelý posléze jakékoliv hajlování či podplácení policie popřel. Za jeho chování mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let,“ doplnila mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků