Hlavní obsah
Vyzvedávání ukradeného auta z vápenky v Lahošti na Teplicku. Foto: ČR Policie, ČTK

Z vápenky na Teplicku policisté vytahovali ukradené volkswageny

Kradená auta vyprošťovala ve čtvrtek policie s pomocí potápěčů a hasičů z vápenky v Lahošti na Teplicku. Pod vodou skončily čtyři vozy, řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek. Auta našel na dně vápenky, která je v létě oblíbeným místem ke koupání, potápěč.

Vyzvedávání ukradeného auta z vápenky v Lahošti na Teplicku. Foto: ČR Policie, ČTK
Z vápenky na Teplicku policisté vytahovali ukradené volkswageny

Podle Vítka jsou pod hladinou čtyři vozy Volkswagen. Policistům pomáhají potápěči a hasiči. Ti poskytli jeřáb a postavili i norné stěny, která brání šíření provozních kapalin ve vodě.

„Podle informací kriminalistů, kteří se nachází na místě, se jedná o vozidla, která byla v uplynulých třech měsících odcizena v Teplicích, Chomutově a Karlových Varech,” uvedl Vítek.

Podle mluvčího jde kvůli špatnému přístupu i klimatickým podmínkám o složitou akci. „Během akce policisté s hasiči zažili i úsměvnou chvilku, když hned v prvním vytaženém autě našli živého úhoře. Tento poněkud netradiční a také nečekaný způsob rybolovu se ale vzhledem k vynaloženým nákladům zřejmě neuchytí, úhoř putoval zpět do hlubin,” doplnil mluvčí.

Jeřáb vyzvedl kradené auto nad hladinu zatopeného lomu.

Foto: ČR Policie, ČTK

Všechny vozy budou po vytažení převezeny na parkoviště, aby je prohlédli technici. „Zároveň budeme zjišťovat, zda VIN kódy vozidel odpovídají registračním značkám, a tudíž se skutečně jedná o odcizená auta,” dodal Vítek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků