Hlavní obsah
Vrtulník na místě nehody v Heřmanově Městci. Foceno mobilem. Foto: Jindřich Ginter, Právo

Z rozhoupané gondoly ruského kola v Heřmanově Městci vypadla žena i s dcerou

Z jedné z gondol ruského kola na pouti v Heřmanově Městci na Chrudimsku, z výšky zhruba deseti metrů, vypadla v neděli odpoledne 35letá žena i s dcerou. Obě utrpěly zranění, žena bojuje o život. Na místě zasahoval vrtulník.

Vrtulník na místě nehody v Heřmanově Městci. Foceno mobilem. Foto: Jindřich Ginter, Právo
Z rozhoupané gondoly ruského kola v Heřmanově Městci vypadla žena i s dcerou

Zraněná žena navštívila atrakci se svou zhruba desetiletou dcerou, přítelkyní a jejím malým synem.

Podle svědků ženy gondolu zhruba ve výšce deseti metrů rozhoupaly. „Jedna z nich se neudržela a z gondoly vypadla. Její pád nejprve zbrzdila gondola pod ní, poté ale žena dopadla na zem,” řekl svědek Právu.

Na místě neštěstí zasahoval i vrtulník. „Žena utrpěla zranění hlavy a byla transportována do hradecké nemocnice,” řekla Novinkám krajská policejní mluvčí Jitka Vavřinová.

Žena vypadla z ruského kola v Heřmanově Městci

Foto: Mapy.cz

Z gondoly vypadla i dcera ženy, ta se však podle svědků zachytila za zábradlí a zůstala na něm viset. Podařilo se ji dopravit na zem. „Zranění utrpěla i dívka, ne však při pádu,” uvedla mluvčí bez upřesnění.

Druhá žena i její dítě jsou v pořádku. Podle Vavřinové policie provedla ohledání místa nehody a bude zjišťovat, zda byl v pořádku technický stav atrakce a zda měla potřebná povolení.

Policisté žádají svědky, kteří událost viděli či ji mají zadokumentovanou, a to jak fotograficky, nebo mají pořízen videozáznam, aby se obrátili na policii prostřednictvím linky 158, nebo přímo kriminalistům na telefonní číslo 974 572 335.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků