Hlavní obsah
 

Z nemocnice v Praze utekl zvlášť nebezpečný vězeň, pátrají po něm desítky ozbrojenců

Z pražské Thomayerovy nemocnice uprchl v úterý odpoledne čtyřiačtyřicetiletý zvlášť nebezpečný vězeň Jan Novák. Odsouzený muž zmizel v době, kdy ho eskorta převážela k léčbě. Informaci Novinkám potvrdila mluvčí Vězeňské služby ČR Hana Löffelmannová.

 
Z nemocnice v Praze utekl zvlášť nebezpečný vězeň, pátrají po něm desítky ozbrojenců

„Mohu potvrdit, že vězeň uprchl z civilního zařízení, kde měl podstoupit léčbu,“ řekla mluvčí Löffelmannová. Podle informací Novinek měl v nemocnici podstoupit chemoterapeutickou léčbu.

Hledaný vězeň Jan Novák.

Foto: Policie ČR

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle informací policie se jedná o zvlášť nebezpečného vězně. Na útěku si mohl opatřit zbraň, kterou se nebude zdráhat použít.

„Muž si odpykával trest za několik brutálních loupeží. Ve vězení měl být do roku 2017,” uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Po uprchlém pátrá policie. „Policejní hlídky obdržely popis hledaného, kromě toho se do pátrání zapojili i psovodi,“ dodala mluvčí Rösslerová. Muž byl v minulosti odsouzen za ozbrojené loupeže na čerpacích stanicích a v hernách. [celá zpráva]

Po uprchlém vězni pátrají i příslušníci zásahové jednotky.

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Do pátrání se zapojili ozbrojení příslušníci vězeňské služby i policisté, včetně speciální zásahové jednotky. Pročesávají široké okolí krčské nemocnice.

Fakultní Thomayerova nemocnice

Foto: Profimedia.cz

Hledaný je 188 centimetrů vysoký a má hnědé vlasy. V době útěku na sobě měl žluté pyžamo a pruhovaný modrobílý župan.

Policisté žádají svědky, aby, pokud hledaného vězně spatří, neprodleně kontaktovali tísňovou linku 158. Zároveň však vyzývají, aby se muže v žádném případě nesnažili zadržet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků