Hlavní obsah

Z hořícího domu zachránili policisté ženu, jejího syna a psa

Z hořícího domu zachránili s nasazením vlastního života v noci na pondělí policisté ženu, jejího syna a psa z hořícího domu ve Fryštáku na Zlínsku.

Z hořícího domu zachránili policisté ženu, jejího syna a psa

„Hlídka policistů ze zlínského pohotovostního a eskortního oddělení nasadila vlastní život pro záchranu druhých. Když se od operačních důstojníků policisté před půl jednou v noci dozvěděli o hořícím domě ve Fryštáku, neváhali a okamžitě jeli na pomoc. Nakonec zachránili ženu, jejího syna i psa,“ informovala mluvčí krajského policejního ředitelství ve Zlíně Jana Bartíková.

„Dům se střechou v plamenech našli dva policisté v centru Fryštáku do několika málo minut. O rozsahu požáru ihned informovali operační středisko a vyžádali si okamžitou pomoc hasičů.  Bouchali na dveře, okna a plechovou bránu tak dlouho, až jim přišla otevřít žena v noční košili. Policisté jí řekli o požáru a ptali se, jestli je ještě někdo další uvnitř,“ popsala Bartíková.

Naštěstí si vzpomněl na lahve s propan-butanem

Čtyřiašedesátiletá žena byla v takovém šoku, že vběhla znovu do domu a hlídce se ztratila. Policisté šli ihned za ní a našli ji, jak klečí a pláče v zadním pokoji. Žena naštěstí řekla, že v domě je ještě její syn. Policisté ji vzali na čerstvý vzduch a posadili ji do služebního vozu.

Do domu běželi ještě jednou. Za chvíli se jim podařilo v jednom z pokojů najít spícího muže. „Když ho probudili, uvedl, že má poškozené čichové buňky a kouř necítil. Šokovaný muž začal zmateně pobíhat po domě a hledat psa. Navíc si naštěstí vzpomněl, že v domě jsou propanbutanové lahve. Policisté osmatřicetiletého muže vyvedli ven a vrátili se do hořícího domu ještě jednou. Ze schodů vzali čtyři tlakové propanbutanové lahve, které nechali chladit ve sněhu a podařilo se jim najít i psa,“ doplnila Bartíková.

„Pomoc našich policistů přišla včas. Žena ani její syn neutrpěli žádné zranění a podařilo se předejít i rozsáhlejším škodám na majetku. Prostory v přízemí policisté prohledali, aby se přesvědčili, že uvnitř už nikdo není, do horního patra se kvůli hustému dýmu a ohni nedostali. Matka i její syn ale potvrdili, že tam nikdo nespí. Proč začalo hořet, se zatím neví. Majitel si předběžně vyčíslil škodu na půl miliónu korun,“ sdělila mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků