Hlavní obsah

Z hořícího bytu hasiči zachránili dvě ženy

Dramatické chvíle prožili v noci na úterý obyvatelé domu v brněnské Bayerově ulici. Před půl druhou ráno začalo v jednom z bytů činžovního domu hořet. Hasiči museli z hořících prostor pomoci dvěma starším ženám, které se přiotrávily nebezpečným dýmem.

Z hořícího bytu hasiči zachránili dvě ženy

Hasiči se dozvěděli o požáru v 1:38 od sousedky, která zpozorovala plameny. Na místo vyslali profesionály ze stanice v Lidické ulici. Do bytu v prvním patře vnikli v dýchacích přístrojích a zjistili, že hoří v kuchyni.

"Z bytu s pomocí vyváděcích dýchacích přístrojů zachránili dvě starší ženy, které zdravotníci pro podezření na nadýchání toxickými zplodinami hoření převezli do nemocnice," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Požár dostali pod kontrolu minutu před druhou hodinou ráno.

Ohořelou ledničku a další zařízení vynesli hasiči před dům, kde věci na dvoře dohasili. Byt a zakouřené schodiště domu pak museli odvětrat.

"Příčinou vzniku požáru byla nedbalost 77leté obyvatelky bytu, která zapomněla na hořící svíčku," doplnil Haid.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků