Hlavní obsah
Následky výbuchu v bytě Foto: HZS Libereckého kraje

Výbuch v bytě vysklil okna, muž utrpěl popáleniny

Popáleniny hlavy, krku a rukou utrpěl ve středu večer při výbuchu v bytě v Liberci padesátiletý muž. S popáleninami druhého stupně na pěti procentech těla byl převezen na traumatologii liberecké nemocnice.

Následky výbuchu v bytě Foto: HZS Libereckého kraje
Výbuch v bytě vysklil okna, muž utrpěl popáleniny

Výbuch v ulici Na Žižkově se škodou za 100 000 korun prošetřuje policie. "Předběžnou příčinou je neopatrné zacházení s hořlavinami," řekla liberecká mluvčí policie Ludmila Knopová. Silná rána z bytu ve čtvrtém patře se ozvala ve středu kolem 21:30.

"Výbuch poškodil okna, která byla vysklená a taktéž vyražená ze zámků. Záclona prolétla oknem ven na zhruba šest metrů vzdálený strom. Poničeny byly i dveře do druhého pokoje, které visely na jednom pantu bez zámku. Škoda vznikla také na kuchyňské lince a sporáku," uvedla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Následky výbuchu v bytě

Foto: HZS Libereckého kraje

Hasiči na místo vyslali tři jednotky, protože se ale požár nerozšířil, dvě se brzy vrátily zpátky. Muž byl schopen s hasiči i se zdravotníky mluvit. Popsal jim i to, jak k výbuchu došlo.

"Příčinu prošetřuje policie," řekla. Spekulaci, že muž si na sporáku vařil pervitin, mluvčí policie nepotvrdila. Případ se vyšetřuje, konstatovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků