Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Novinky

Vybrzdil hokejistu Ujčíka, který se pak bránil s pistolí. U soudu dostal agresor podmínku

Okresní soud ve Vyškově se v pondělí zabýval případem, kdy řidič osobního vozu podle obžaloby takzvaně vybrzdil jiný vůz, který řídil bývalý hokejový reprezentant Viktor Ujčík. Po vynuceném zastavení Ujčík na obžalovaného vytáhl legálně drženou pistoli. Obžalovaný od soudu odešel s podmíněným trestem a zákazem řízení, cítí se však nevinen. Rozsudek není pravomocný, obě strany si nechaly lhůtu pro možnost odvolání.

Ilustrační foto. Foto: Novinky
Vybrzdil hokejistu Ujčíka, který se pak bránil s pistolí. U soudu dostal agresor podmínku

Nebezpečná situace se odehrála na silnici první třídy u Brankovic na Vyškovsku loni v únoru. Čtyřicetiletý Viktor Gajda podle obžaloby nejprve bránil předjetí vozu, který řídil Ujčík, tím, že opakovaně zrychloval. Když Gajda vůz následně dojel a začal ho předjíždět, strhl volant doprava. Poté vůz poškozeného opakovaně vybržďoval, až ho donutil zastavit, uvedl státní zástupce Radek Hůlka.

„Je to mimořádně agresivní jednání,“ uvedl v odůvodnění rozsudku samosoudce Karel Menšík. Doplnil, že obžalovaný se stylizuje do osoby, která dohlíží na dodržování dopravních pravidel, což mu nepřísluší.

Asistent trenéra Mladé Boleslavi Viktor Ujčík během tréninku v srpnu 2017.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Gajda ve voze jel se svým 19letým synem, po zastavení podle žalobce vystoupili z vozu, jeden z nich možná v ruce držel tyč. Ujčík na ně proto vytáhl legálně drženou pistoli a donutil je usednout zpět do vozu. I s ním cestoval ve voze spolujezdec.

Soudce ho pokutoval

Soud Gajdovi uložil za pokus o poškození cizí věci trest 20 měsíců vězení podmíněně odložených na tři roky a zákaz řízení na 2,5 roku. Jde o souhrnný trest, soud jej před nedávnem potrestal za ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví.

„Já se necítím být vinný. Nemám co skrývat, oni nemluvili pravdu a já mám být odsouzený,“ uvedl ve své závěrečné řeči obžalovaný. Podle něj bylo vše naopak a agresorem na silnici byl Ujčík, a to i z toho důvodu, že řídil mnohem silnější vůz.

Protože se choval při jednání nevybíravě, dostal ještě pokutu 5000 korun. Opíral se soudci loktem o jeho stůl, v době odůvodňování rozsudku se procházel po jednací síni a nahlas dával najevo, že s verdiktem nesouhlasí. Tvrdí, že potrestán neměl být on, ale Ujčík. Soudce muže opakovaně marně vyzýval, aby se zklidnil. Teprve po těchto upozorněních mu udělil pokutu.

Gajda má 14 záznamů o přestupcích, několikrát i za vybržďování jiných vozů. Do některých z nich po vybrždění kopal a slovně napadal řidiče.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků