Hlavní obsah
Foto: Luděk Fiala, Novinky

Vrtulník letěl pro zraněného koloběžkáře

Vrtulník českobudějovické Letecké záchranné služby musel ve čtvrtek kolem jedné odpoledne transportovat těžce zraněného koloběžkáře, který havaroval na asfaltové silnici u Bližní Lhoty nedaleko Horní Plané na Českokrumlovsku. O vážné nehodě muže se dozvěděli první záchranáři horské služby a okamžitě vyrazili na místo.

Foto: Luděk Fiala, Novinky
Vrtulník letěl pro zraněného koloběžkáře

„Během jízdy na rovince najel na kámen, prorazil přední pneumatiku a přepadl přes řídítka. Přestože dopadl na hladký asfalt, utrpěl otevřenou zlomeninu levého předloktí, vyrazil si dva zuby a přes nos měl krvácející tržnou ránu,“ popsal Právu nehodu Václav Cypro, z Horské služby na Šumavě.

Dodal, že mezitím, co muži poskytovali základní ošetření, dorazil na místo i vůz záchranky z Volar a po chvíli přistál silnice vedle i vrtulník z Českých Budějovic. Jeho posádka koloběžkáře transportovala k dalšímu ošetření do krajské nemocnice v Budějovicích.

„Vyzývám návštěvníky hor, aby věnovali při jízdě na jakémkoliv dopravním prostředku pozornost povrchu cesty nejen na těžkých horských cestách, ale i na obyčejných asfaltkách. Zároveň je žádám, aby používali ochranné pomůcky, tedy přilby, rukavice či loketní a kolenní návleky,“ uvedl náčelník Horské služby na Šumavě Michal Janďura.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků