Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Vrchní soud definitivně zprostil obžaloby z loupeže na Karvinsku tři bývalé policisty

Vrchní soud v Olomouci ve středu definitivně zprostil obžaloby trojici bývalých policistů a jednoho muže z loupežného přepadení obchodníka v Rychvaldu na Karvinsku. Neprokázalo se, že by čin spáchali. Právu to řekl mluvčí soudu Vladimír Lichnovský.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Vrchní soud definitivně zprostil obžaloby z loupeže na Karvinsku tři bývalé policisty

Osvobozující verdikt vynesl již dříve Krajský soud v Ostravě. Odvolala se proti němu státní zástupkyně.

K přepadení podnikatele a jeho rodiny mělo dojít v listopadu 2011. Podle obžaloby jej měli mít na svědomí čtyři muži, tři z nich tehdy pracovali jako uniformovaní policisté, čtvrtým měl být jejich kamarád. Všichni od počátku tvrzení obžaloby popírali.

Lupiči byli maskováni kuklami a na sobě měli policejní komplety, tzv. čerňáky. Do domu v Rychvaldu vpadli po rozbití skla balkónových dveřích, majitele spoutali a jeho družku donutili k otevření trezoru a vydání hotovosti ve výši zhruba tří miliónů korun. Navíc z domu odnesli i zlaté šperky v hodnotě okolo 16 000 korun. Všemu přihlíželo i čtyřleté dítě.

Měli biologické stopy

Policie čtveřici obvinila až po velmi dlouhé době, a to zejména na základě biologických stop, které se našly na trezoru, na sekyře, kterou přepadeným pachatelé hrozili, a na poutech, jimiž oběti spoutali.

Proti obžalovaným však nejsou žádné přímé důkazy, proto krajský soud vynesl osvobozující verdikt, s nímž se ve středu ztotožnil i vrchní soud. „Vrchní soud odmítl odvolání státní zástupkyně jako nedůvodné. Neexistuje dostatek důkazů, aby bylo možné konstatovat, že trestný čin spáchali právě obžalovaní,“ uvedl Lichnovský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků