Hlavní obsah
Miroslav Vepřek u olomouckého krajského soudu. Foto: Petr Marek, Právo

Vraždou na faře v Chudobíně se musí znovu zabývat krajský soud

Nejvyšší soud zrušil rozsudek nad Miroslavem Vepřekem, jenž si měl odpykat 17,5 roku ve vězení za vraždu na faře v Chudobíně na Olomoucku. Případ musí znovu projednat olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě. Nové jednání bude 15. února, plyne z databáze InfoSoud.

Miroslav Vepřek u olomouckého krajského soudu. Foto: Petr Marek, Právo
Vraždou na faře v Chudobíně se musí znovu zabývat krajský soud

„Podle názoru Nejvyššího soudu dosud nebyl skutkový stav věci náležitě objasněn. Obžalovaný byl vzat do vazby,“ uvedl Michal Jelínek, který je pověřený řízením pobočky krajského soudu. Nejvyšší soud zatím plné odůvodnění nezpřístupnil.

Vepřek podle zrušeného verdiktu svou oběť nejprve několikrát bodl nožem, a nakonec ubil pohrabáčem. Původně čelil obžalobě z vraždy. Olomoucký krajský soud jej potrestal jen za zabití kvůli předchozímu útoku poškozeného a uložil mu 9,5 roku vězení. Vrchní soud v Olomouci ale trest zpřísnil a kvalifikoval čin jako vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem.

Tragédie se stala v noci na 25. dubna 2019 v budově farního úřadu. Vraždě předcházela potyčka mezi obžalovaným a šestadvacetiletým mužem. Jako první nejspíš zaútočil Vepřekův sok, nakonec se ale sám stal obětí. Vepřek proti němu použil nůž a pohrabáč, způsobil mu těžká zranění.

Vepřek, mladý strojní mechanik, se k vraždě přiznal. S kamarádem si prý vyjeli na Litovelsko. Kamarád jej také v noci zavedl do budovy farního úřadu, protože tam prý dříve bydlel. Muž byl podle Vepřeka pod vlivem pervitinu, do potyčky se dostali po předchozím banálním sporu. Podezřelého mladíka zadrželi policisté o týden později.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků