Hlavní obsah
Dům č.p. 39 po výbuchu Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Vrah z domu číslo devětatřicet byl webový diskutér

Muž, který chladnokrevně poslal na smrt v neděli v plynovém pekle pět lidí, s kterými žil pod společnou střechou, nebyl vůbec zapšklým a v izolaci žijícím samotářem. Stačí stopovat jeho aktivity na webových stránkách.

Dům č.p. 39 po výbuchu Foto: HZS Moravskoslezského kraje
Vrah z domu číslo devětatřicet byl webový diskutér

Například na nich vehementně protestoval proti přejmenování pražského letiště na Letiště Václava Havla. „Jsem proti přejmenování letiště. Trošinku si tady zanotuji. Co kdyby naše hezké Česko neslo hrdé slavné jméno Havelsko? K tomu koruna jako tvrdá měna havlena,“ napsal v ohlasech na tehdejší petici.

Především ale byl notorickým stěžovatelem, jenž různými podněty obesílal jak městský úřad, tak internetové diskuse. „Já su vlastenec po celý rok, ne jenom tehdy, když se to zrovna hodí. Proto mám nejspíše všechna okna v bytě rozbita. Gumy na autě prořezané. Policajti mě nezákonně šikanují. Dokonce mě chtějí sluhové Satana připravit o byt. To vše na základě smyšlených a podvodných finančních pohledávek,“ napsal Blažek v jedné z internetových diskusí.

Chtěl sto miliard po resortu financí

Muž, který prý kdysi pracoval jako dozorce ve věznici, se v poslední době živil roznášením letáků, i když v živnostenském rejstříku měl jako živnosti zapsány např. zámečnictví, nástrojářství, ale třeba i povoznictví.

Své příspěvky v internetových diskusích vždy zakončoval pozdravem PF 2012 přejí Mayové. Jde o jasný odkaz na úvahy o konci světa, který právě Mayové předpovídali.

Odvoláme zkorumpované soudce, státní zástupce, policisty a poslance. Rozpustíme parlament i Senát. Zrušíme špatné zákony.
Antonín Blažek

V jednom z internetových fór pak oznámil, že podal tři žaloby na ochranu osobnosti – jednu miliardu korun žádal po Společenství vlastníků domu č. 39, který později vyhodil do povětří. Dalších deset miliard žádal po městu Frenštát pod Radhoštěm a sto miliard korun pak po ministerstvu financí.

Ve svých názorech hlásal potřebu návratu předlistopadového režimu a v jednom ze svých příspěvků dokonce navrhoval čtenářům, aby ho zvolili za prezidenta. „Navrhněte mě na hlavu státu. Zvolte mě prezidentem a uklidíme společně naši zem. Přímá volba prezidenta po dvaceti letech fungování DEMOkracie se nesmí stát dalším promyšleným krokem na oklamání lidí. Odvoláme žoldáky z okupovaných zemí. Zajistíme vystoupení České republiky z NATO. Odvoláme zkorumpované soudce, státní zástupce, policisty a poslance. Rozpustíme parlament i Senát. Zrušíme špatné zákony,“ napsal.

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranné práce ve Frenštátě

Video: www.hzsmsk.cz

Antonín Blažek posílal stížnosti také na městskou radnici. Jeho podněty se zabývalo nejenom přestupkové oddělení, ale také zastupitelstvo, na které se v roce 2010 obrátil otevřeným dopisem. Stěžoval si v něm na prodejnu v přízemí domu č. 39, kde se údajně podával alkohol a tabákové výrobky dětem. „Ty pod vlivem omamných látek močily a vykonávaly velkou tělesnou potřebu v okolí přilehlých domů,“ napsal Blažek.

Stěžoval si také na to, že v suterénu jsou chovány ryby určené pro prodej. „V důsledku provozování nepovolené činnosti pronajímatele byla naše rodina nucena žít v prostředí ohrožujícím zdraví. V bytě se v důsledku nepovoleného chovu ve společných prostorách pohybovala vzdušná vlhkost okolo 80 procent, hnily nám koberce a podlaha. Docházelo k poruchám elektroniky a bylo zničeno multifunkční zařízení v ceně 18 600 korun. Na stěnách se tvořila plíseň a byla zničena elektroinstalace,“ napsal Blažek v otevřeném dopisu minulému zastupitelstvu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků