Hlavní obsah
 

Vrah z arboreta si odsedí 18 let vězení. Vraždil zvlášť surovým způsobem, řekl soud

Na 18 let za mříže poslal v úterý Vrchní soud (VS) v Olomouci Radúze Šafránka (24) z Brna za to, že surově zavraždil svou bývalou přítelkyni v arboretu Mendelovy univerzity. Šafránek, jehož i v jednací síni střežili těžkooděnci, si rozsudek vyslechl bez jakýchkoliv emocí.

 
Vrah z arboreta si odsedí 18 let vězení. Vraždil zvlášť surovým způsobem, řekl soud

Pozůstalým musí také podle soudu zaplatit 2,1 miliónu korun. VS tak potvrdil verdikt Krajského soudu v Brně z loňského 16 listopadu, proti kterému se Šafránek i rodina oběti odvolali.

„Zcela jsme se ztotožnili se skutkovými i právními závěry krajského soudu. Jde o učebnicový příklad uzavřeného řetězce nepřímých důkazů, které Šafránka jednoznačně usvědčují. Trest, uložený mírně nad polovinou zákonné sazby, která v tomto případě činí 15 až 20 roků, je přiměřený. To s ohledem na to, že obžalovaný vraždil zvláště surovým způsobem a také proto, že jeho resocializace je podle znalců značně ztížená,“ vysvětlil Právu mluvčí olomouckého vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

Radúz Šafránek u Vrchního soudu v Olomouci.

Foto: Petr Marek, Právo

Zákeřnou, brutální vraždu, která otřásla Brnem, obžalovaný spáchal loni 8. března. Tehdy se vydal na domluvenou schůzku se svou stejně starou bývalou přítelkyní, do jejíž přízně se snažil několik týdnů marně znovu vloudit. Tentokrát za ní nešel s květinou, ale s ukrytým bojovým nožem.

25 ran nožem

Dívce velkou intenzitou zasadil nožem pětadvacet ran do obličeje, břicha, zad, rukou i nohou. Tři rány pronikly až do lebky a zasáhly mozek. Napadená se surovému útoku bránila, ale zranění vedla k okamžité smrti. Neměla nejmenší šanci přežít.

Šafránek se k činu nikdy nepřiznal. Tvrdil, že v době vraždy byl na procházce v okolí Brna. Svědci ho však identifikovali na kamerových záběrech. Vražednou zbraň sice kriminalisté nenašli, poblíž těla ale zajistili pouzdro na útočný nůž a na něm byla DNA zavražděné i Šafránka.

Podle znalců, kteří ho označili za narcistickou osobnost s tím, že agresivita v něm mohla růst dlouhou dobu, zřejmě rozchod s dívkou neunesl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků