Hlavní obsah
Vykolejené vagóny vlaku poškodily zařízení trati. Foto: Drážní inspekce

Vlak v Ostravě urazil 1,5 kilometru s vykolejenými vagóny, škoda přes pět miliónů

Dva vozy nákladního vlaku vykolejily v noci na sobotu v areálu ostravského hlavního nádraží. Vlak s vykolejenými vagóny urazil asi jeden a půl kilometru a poškodil zařízení tratě. Při události nebyl nikdo zraněn.

Vykolejené vagóny vlaku poškodily zařízení trati. Foto: Drážní inspekce
Vlak v Ostravě urazil 1,5 kilometru s vykolejenými vagóny, škoda přes pět miliónů

Pravděpodobnou příčinou byla technické závada. Nehodu vyšetřuje Drážní inspekce, která zjišťuje, zda byla závada na vozech, nebo na železniční trati.

Nehoda se stala v pátek krátce před jedenáctou hodinou večerní. „Dva vozy byly ve vykolejeném stavu taženy přibližně jeden a půl kilometru. Při tažení vykolejených vozů byla v této vzdálenosti poškozena trať a vyvráceny  některé sloupy trakčního vedení. Před zastavením se vlak za lokomotivou roztrhl na dvou místech, čímž se rozdělil na tři části,“ popsal událost mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vlak s vykolejenými vagóny urazil asi jeden a půl kilometru a poškodil zařízení tratě.

Foto: Drážní inspekce

Celková škoda byla odhadnuta na 5,6 miliónu korun, z toho dva milióny na trakčním vedení, tři milióny na trati, čtvrt miliónu na zabezpečovacím zařízení a 350 tisíc korun na vlaku.

„Provoz na trati je z důvodu poškození trati a trakčního vedení omezen. Příčiny a okolnosti vzniku mimořádné události Drážní inspekce zjišťuje v místě jejího vzniku,“ dodal Drápal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků