Hlavní obsah
Srážka vlaku s autem v Odrlicích Foto: HZS Olomouckého kraje

Vlak na Olomoucku smetl auto na přejezdu

Osobní vlak se ve středu odpoledne srazil s osobním automobilem na železničním přejezdu u Odrlic na Olomoucku. Ve vlaku v té době sedělo pět cestujících. Nikdo nebyl zraněn. Řidiče vozidla, který v něm zůstal zaklíněn, vyprošťovali hasiči. Železniční trať z Litovle do Senice na Hané byla uzavřena. Právu to řekla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Srážka vlaku s autem v Odrlicích Foto: HZS Olomouckého kraje
Vlak na Olomoucku smetl auto na přejezdu

Srážka se podle mluvčího Drážní inspekce Jana Kučery stala v 14:42. „Bylo to na železničním přejezdu chráněném výhradně výstražnými kříži, který je bezprostředně u zastávky v Odrlicích. Je plně na uvážení řidiče, zda na něj vjede, či nikoliv,“ uvedl Kučera.

Řidič auta po nehodě zůstal zaklíněn ve vozidle a nemohl ven. „Vyprostili ho až hasiči. Naštěstí vyvázl bez zranění,“ dodala Hacsiková.

Srážka vlaku s autem v Odrlicích

Foto: HZS Olomouckého kraje

ČD, jak Právo informoval jejich mluvčí Radek Joklík, na trať nasadili náhradní autobusovou dopravu. „Po sedmnácté hodině by tam měl být provoz obnoven,“ konstatoval Joklík. Později dodal, že odhadnutá škoda je 40 tisíc korun na osobním voze a 20 tisíc na vlaku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků