Hlavní obsah
Osobní vlak se při nehodě převrátil Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Vlak houkal, kamion přesto vjel na trať. Srážku na Příbramsku natočila palubní kamera

Houkající vlak a následnou srážku s kamionem v pátek na přejezdu u Staré Huti na Příbramsku zaznamenala palubní kamera řidiče, který jel za nákladním vozidlem. Při nehodě se několik lidí zranilo a vlak vykolejil, okolnosti střetu policie vyšetřuje.

Osobní vlak se při nehodě převrátil Foto: Pavel Jaňurek, Novinky
Vlak houkal, kamion přesto vjel na trať. Srážku na Příbramsku natočila palubní kamera

Videozáznam z palubní kamery řidiče, který jel hned za kamionem, zveřejnila v neděli společnost AŽD Praha na svém facebookovém profilu. Na záznamu je vidět kamion jedoucí podél tratě a za okamžik je slyšet houkání vlaku, který vzápětí vjede do záběru. To už je ale kamion s návěsem na přejezdu. Vlak do něj vrazí a vykolejí.

Toto je mimořádná událost z pátku na železničním přejezdu s kříži u Staré Hutě na Příbramsku (na videu je špatně nastaveno datum). Strojvedoucí, jak je patrno, plnil své povinnosti na 100 %. Při střetu byly zraněny čtyři osoby (strojvedoucí, 2 cestující a viník mimořádné události). A naše PČR a úředníci Magistrátu města Mostu řeší urputně naše doplňkové cedulky na přejezdech se slovem ZEMŘEŠ, které naopak mohou někomu zachránit život. I kdyby šlo o jeden život, tak má taková cedulka smysl. #AZD

Zveřejnil(a) AŽD Praha dne Sobota 22. února 2020

Totožnost autora videa AŽD Praha neuvedla. Kamera sice ukazuje datum z loňského září, zřejmě ale byla chybně nastavená, protože vše odpovídá již známým záběrům reportéra Novinek, které o nehodě v pátek informovaly.

Nehoda se stala kolem poledne na přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Vlak se po střetu téměř převrátil.

Záchranáři ošetřili čtyři lehce zraněné - strojvedoucí utrpěl tržnou ránu na ruce, lehce zraněni byli také dva cestující a do nemocnice odvezli s lehkým zraněním také řidiče kamionu.

Osobní vlak se v pátek srazil s nákladním autem na Příbramsku

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Přejezd je na silnici, která vede k firmě. Její zaměstnanci jako první pomáhali zraněným.

„Stáli jsme ve dvoře firmy, když jsme uslyšeli dlouho troubit vlak. Podívali jsme se k přejezdu a vlak zrovna najel do přívěsu nákladního auta. Běželi jsme na místo, rozbili okno a pomohli jsme lidem ven,“ řekl v pátek Novinkám očitý svědek.

Osobní vlak se při nehodě převrátil

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Podle Drážní inspekce vznikla škoda na vlaku více než 10 milionů korun a na nákladním autě 300 000.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků