Hlavní obsah

VIDEO: Mladík ve Frýdku-Místku napadl Roma a hajloval při tom

Frýdeckomístečtí policisté museli v prvních hodinách Nového roku řešit napadení s rasistickým motivem. O půl čtvrté ráno tam v jednom nočním podniku napadl mladík jen o pár let staršího Roma a hajloval při tom.

VIDEO: Mladík ve Frýdku-Místku napadl Roma a hajloval při tom

Téměř dvoumetrový 20letý muž náhodně vybraného 22letého Roma napadl a křičel na něj: "Nenávidím tě, jsi černá huba, vypadni odsud!". Pak začal se zdviženou paží hajlovat. Na sobě měl koženou bundu s bílou orlicí a hákovým křížem.

Po chvíli kopl o téměř dvě hlavy menšího muže kolenem do obličeje a povalil na zem. Těžkou okovanou botou mu zlomil žebro. V dalším běsnění mu zabránila ochranka diskotéky. Útočník ale utekl.

Dorazivší policejní hlídka vyslechla svědky události a za pár minut zadržela 20letého násilníka před jeho bydlištěm. Noc strávil v policejní cele. Na druhý den mu kriminalisté sdělili obvinění z rasově motivovaných trestných činů a eskortovali ho k okresnímu soudu s návrhem na uvalení vazby.

Za trestné činy podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, ublížení na zdraví a výtržnictví mu hrozí až 5 let vězení. Pokud se potvrdí, že se svým útokem dopustil pokusu těžké újmy na zdraví, bude mu hrozit až 10 let vězení, uvedla policejní mluvčí Ivan Žurovec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků