Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Vězeň v Rýnovicích si měl kupovat výhody od vychovatelů, policie je obvinila

Protikorupční policie obvinila dva vychovatele věznice Rýnovice v Jablonci nad Nisou, jednoho vězně a jeho známou z korupce. Dva občanští zaměstnanci věznice podle detektivů jednomu z vězňů poskytovali za úplatek či jeho příslib určité výhody. Uvedl to ve středu mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Jaroslav Ibehej.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Vězeň v Rýnovicích si měl kupovat výhody od vychovatelů, policie je obvinila

Vychovatelé prý umožňovali odsouzenému muži telefonovat z vězeňského telefonu. Doručovali mu také části mobilních telefonů, telefonní karty, léky, peníze nebo písemné a ústní vzkazy. Za to jeden ze zaměstnanců věznice podle kriminalistů loni v létě obdržel celkem 150 000 korun, které si částečně nechal převést na účet, zbytek inkasoval v hotovosti od známé odsouzeného.

„Následně pak požadoval po vězni dalších 350 000 korun a auto. Druhý z vychovatelů si za poskytnuté výhody nechal slíbit úplatek 3,85 miliónu korun,“ uvedl mluvčí.

Detektivové oba vychovatele stíhají pro zločin přijetí úplatku a také z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby. V případě odsouzení jim hrozí odnětí svobody na pět až dvanáct let. Odsouzeného a jeho známou obvinili policisté z podplácení a návodu k přečinu zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí jim až šestileté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků