Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Vem si věci a odejdi, vyhodili rodiče syna z domu na Pardubicku. Odmontoval okna a šel

Policisty čas od času přivolají na pomoc rodiče, kteří si nevědí rady se svými dospělými dětmi. Kuriózní případ vyšetřovali na Pardubicku, kde syn po odstěhování z domu vymontoval okna, která si odnesl.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Vem si věci a odejdi, vyhodili rodiče syna z domu na Pardubicku. Odmontoval okna a šel

Krádež oken nahlásili policistům nešťastní rodiče žijící na Bohdanečsku. Podle nich si syn vyložil slova, aby si vzal, co mu patří, doslova a odmontoval okna, která původně zaplatil. Ta následně odvezl do místa nového bydliště, ačkoliv byla malá pravděpodobnost, že rozměry budou stejné.

„V souvislosti s tímto krokem upozorňujeme, že okna a podlahy jsou stejně jako ostatní pevné 'komponenty' součástí domu. Pokud i nájemník vloží peníze do pronajatého bytu, musí se s majitelem domluvit na způsobu vyrovnání investic vložených do nemovitosti, ale nemůže si okna vzít,“ informovala mluvčí policie Eva Maturová.

Oznamovatelům podle ní nezbylo nic jiného než se se synem domluvit, nebo s ním vést občanskoprávní spor.

Dcera prodala půlku nemovitosti rodičů

Mluvčí však zmínila další případ soužití rodičů s dětmi z Hlinska. Matka si tam stěžovala na využití peněz pro svou dceru na nákup auta a na prodej nemovitosti. Matka pověřila dceru nákupem vozu Audi s automatickou převodovkou, dcera však měla svou hlavu a koupila Škodu Superb.

Větší průšvih se však týkal nemovitosti. „Dle oznamovatelky dcera v rozporu s dobrými mravy údajně prodala svůj poloviční podíl zrekonstruované nemovitosti svých rodičů a peníze užila pro vlastní potřebu,“ uvedla Maturová.

Podle oznamovatelky jde o zpronevěru. Zda je tomu skutečně tak, policie prověřuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků