Hlavní obsah
 

Ve vazbě zemřel muž, který v pražské nemocnici zastřelil pacienta

Ve vazební věznici minulý týden zemřel 74letý muž, který v první polovině března střílel ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Muž postřelil dva pacienty, kteří s ním leželi na pokoji. Jeden z nich na následky zranění zemřel.

 
Ve vazbě zemřel muž, který v pražské nemocnici zastřelil pacienta

„Mohu potvrdit, že minulý týden podezřelý muž zemřel. Z tohoto důvodu dojde v nejbližší době k zastavení trestního stíhání," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Muži hrozilo v případě odsouzení až dvacetileté vězení či výjimečný trest. Podle Blesku, který na úmrtí upozornil, byl v pankrácké vazební věznici.

Událost se odehrála 8. března po 23:00 na hematologické klinice. Útočník postřelil dva spolupacienty, podle zdroje ČTK je střelil do hlavy, protože mu vadili. Jeden z nich, pětašedesátiletý muž, později zemřel. V nemocnici byl kvůli onkologickému onemocnění.

Pacient, který vyvázl s lehčím zraněním, měl při incidentu štěstí, protože útočník střílel pod takovým úhlem, že se střela odrazila od lebky, uvedl zdroj ČTK.

Podle policejního mluvčího pak útočníka odzbrojily zdravotní sestry. Útočník byl zadržen, soud ho poslal do vazby. Po zadržení střelec odmítl vypovídat. Zbraň vlastnil legálně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků