Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ve středních Čechách při koupání zemřeli dva lidé

Ve středních Čechách během dvou dnů při koupání zahynuli dva lidé. Jeden muž se utopil v pondělí v rybníku na Praze-západ, druhý muž zemřel následující den po skoku do vody v lomu na Berounsku, kde utrpěl smrtelné zranění hlavy. V současném horkém počasí stoupl počet výjezdů záchranářů zhruba o 20 procent oproti běžným dnům, oznámila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Ve středních Čechách při koupání zemřeli dva lidé

O muži, který skočil do vody v lomu na Berounsku a už se nevynořil, dostali záchranáři zprávu v úterý před 20:30. "U muže bylo po vylovení zjištěno zranění hlavy neslučitelné se životem a lékař konstatoval smrt," uvedla mluvčí.

Druhý případ úmrtí při koupání se stal v pondělí odpoledne. K topícímu se muži v rybníku na Praze-západ vyjeli po 16:00 jeseničtí záchranáři. "Muže začali ihned resuscitovat, ale i přes maximální snahu nebylo oživování úspěšné," popsala mluvčí.

V teplém počasí podle Effenbergerové středočeští záchranáři nejčastěji vyjíždějí ke kolapsovým stavům, k pacientům s dušností, vysokým krevním tlakem a bolestí na hrudi. Nejrizikovější skupinou jsou senioři, pacienti s oslabeným imunitním systémem a chronicky nemocní, dodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků