Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ve stanici Včelná vykolejil osobní vlak, nikdo se nezranil

Na trati vedoucí do Rakouska dnes dopoledne vykolejil ve stanici Včelná u Českých Budějovic osobní vlak. Příčinou byla závada na vagonu. Ve vlaku cestovalo šest lidí. Nikdo z nich ani personálu se nezranil. Provoz nemusel být přerušen. ČTK to řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Ve stanici Včelná vykolejil osobní vlak, nikdo se nezranil

Nehoda se stala při vjezdu do stanice, kdy částečně jeden z vozů vykolejil. „Bezprostředně poté, se zprovoznila druhá staniční kolej, takže ta trať není nijak omezená," řekla Rajnochová.

Podle Martina Drápala z Drážní inspekce vagon vykolejil na výhybce. Vagon vykolejil jedním podvozkem. „Příčinou byla pravděpodobně technická závada na voze, samozřejmě se to ještě šetří. Jedna kolej bude s největší pravděpodobností vyloučená do neděle, musí se tam srovnat kolej," řekla za Správu železnic Nela Friebová. Škoda na železnici byla podle ní předběžně vyčíslená na 250 000 korun. "A škoda dopravce je předběžně vyčíslená na 100 000 korun," řekla Friebová.

Nehoda se stala po 9:00 na trati vedoucí do Lince v úseku mezi Kamenným Újezdem u Českých Budějovic a Budějovicemi. Vagon po vrácení na koleje odveze speciální vlak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků