Hlavní obsah

V tržnici SAPA našli celníci padělky luxusních hodinek za dvě miliardy

V pražské tržnici SAPA objevili celníci v pondělí více než 13 000 padělků hodinek luxusních značek. Cena originálů by přesahovala dvě miliardy korun. V tržnici je prodávali za 500 až 1500 korun za kus.

V tržnici SAPA našli celníci padělky luxusních hodinek za dvě miliardy

"Do tržnice jsme se vypravili na základě upozornění od policie. Hodinky jsme objevili v jedné z prodejen. Byly mezi nimi například padělky značek Breitling nebo Rolex," sdělil mluvčí Generálního ředitelství cel (GŘC) Jiří Barták. Celníky na padělky upozornili policisté z týmu Regulátor, který se na území Prahy zaměřuje na trestnou činnost cizinců.

Přímo u skladu policisté zadrželi třiatřicetiletého cizince, který právě vynášel tašku plnou hodinek. Ve skladu bylo více než 13 000 falzifikátů hodinek, dále peněženky a opasky. Celková škoda činí téměř 2,1 miliardy korun.

Při zajišťování padělaných hodinek policisté ve spolupráci s celníky zadrželi ještě jednašedesátiletého muže, který nesl padělky oblečení. "Následně pak společně nalezli další sklad s padělky různého oblečení v hodnotě čtyř miliónů korun," uvedla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Tým Regulátor funguje dva roky, má za sebou přes 300 akcí a zajistil zboží v hodnotě bezmála čtyř miliard korun. Mezi jeho největší úspěchy patří odhalení několika skladů s padělky oblečení a hraček, pěstíren konopí, osmnácti tisíc litrů nekolkovaného alkoholu a nelegální výrobny masa, kde policisté zajistili osmadvacet tun závadových potravin. Pondělní nález padělaných hodinek je ale zatím největším případem tohoto týmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků