Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

V pražském metru řádil sexuální násilník

Kriminalisté dopadli mladíka, který v pražském metru ohrožoval a sexuálně napadal ženy. Muž se přihlásil dobrovolně poté, co se informace o pátrání po něm objevila v médiích. Policisté od začátku května evidují tři případy, které prokazatelně provedl stejný pachatel. Nevylučují ovšem, že dvaadvacetiletý násilník má na svědomí více útoků. O případu informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
V pražském metru řádil sexuální násilník

„První z útoků byl ze strany pachatele poměrně liknavý, kdy možná teprve překonával svůj vlastní strach. Na perónu metra Muzeum si totiž počkal na to, až si jím vytipovaná žena nakročí k nástupu do vlakové soupravy,“ uvedl Tomáš Hulan s tím, že po nástupu mladík sáhl ženě pod minisukni na genitálie a potom okamžitě utekl. „Napadená atak hodnotila jako velice nepříjemný, ale hlavně jako značně bolestivý,“ uvedl dále Hulan.

K druhému případu došlo na Můstku, kde si dvaadvacetiletý násilník nejdříve několik minut vybíral oběť, kterou se stala dívka v minisukni opouštějící metro.

„Na posledních eskalátorech z vestibulu k ní zezadu přistoupil, přikrčil se a olízl jí jazykem vnitřní stranu stehen,“ uvedl policejní mluvčí. Dívka prý v prvních chvílích netušila, co se děje. Po zjištění, že se stala obětí násilníka, se dala na útěk. „Mladík ji ale následoval a o několik metrů dál se ji snažil natlačit na výlohu obchodu. Při tom se naštěstí napadená vymanila ze sevření násilníka a z místa utekla,“ doplnil mluvčí.

Třetí případ byl nejbrutálnější

Třetí a nejbrutálnější napadení se odehrálo opět ve stanici Muzeum. „Ve chvíli, kdy míjel mladou dívku, ji bez varování natlačil na zeď, nadzvedl jí minisukni a snažil se jí sáhnout do oblasti genitálií,“ uvedl policejní mluvčí. Dívka po ataku začala hlasitě křičet, čehož se agresor lekl a dal se na útěk.

Policisté v současné době prosí každou ženu, která se stala obětí podobného napadení, aby neprodleně informovala policii. Policisté ujišťují, že napadeným ženám bude zajištěna maximální anonymita.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků