Hlavní obsah
 

V Praze se srazily dva autobusy, sedm zraněných

Záchranáři s policií a hasiči zasahovali v úterý u dopravní nehody na pražském Jižním Městě, kde se srazily dva autobusy. Záchranka ošetřila sedm lidí s lehkými zrněními, pět z nich muselo do nemocnice. Podle policie jeden z řidičů zřejmě nedobrzdil.

 
V Praze se srazily dva autobusy, sedm zraněných

K nehodě došlo krátce před polednem v ulici Hviezdoslavova nedaleko stanice metra Opatov.

Záchranka na Twitteru uvedla, že podle prvotních informací bylo na místě šest zraněných, jednalo se zejména o úrazy hlavy a dolních končetin. Mluvčí záchranky Jana Poštová později počet zraněných upřesnila na sedm s tím, že pět z nich odvezli do nemocnice.

„Záchranáři na místě ošetřili pět žen ve věku od 62 do 81 let. Všechny byly po celou dobu při vědomí a utrpěly pouze lehčí poranění,” dodala Poštová.

Srážka autobusů v Praze na Jižním Městě

Foto: ZZS HMP

Na místě zasahovali rovněž hasiči. „Nemusíme vyprošťovat, spolupracujeme s policií,” sdělili hasiči.

Na místo dorazil také speciální vůz Atego. Jeho výhodou je, že se v něm může při nepřízni počasí úkryt větší počet lidí.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Její mluvčí Jan Rybanský uvedl, že předběžné závěry z místa nehody ukazují na to, že jeden z řidičů zřejmě nedobrzdil a narazil do stojícího autobusu.

Další nehoda autobusu v Praze se stala odpoledne v Plzeňské ulici, kde se střetl se sypačem. Nikdo nebyl zraněn a odnesly to hlavně plechy.

V Praze boural odpoledne autobus se sypačem

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků