Hlavní obsah

V Ostravě hořela v noci ubytovna, jeden muž se udusil

K požáru hotelového domu v Ostravě-Zábřehu na Výškovické ulici vyjížděli v noci na úterý ostravští hasiči. Oheň objevili v předposledním patře ubytovny, v pokoji nalezli také zraněného muže, který se nadýchal zplodin. Přes pomoc hasičů a záchranářů však nepřežil. Oheň zřejmě vznikl od vadného kabelu ventilátoru.

V Ostravě hořela v noci ubytovna, jeden muž se udusil

„Informaci o požáru obdrželo operační středisko v pondělí po 22. hodině. Na místo ihned vyjelo pět vozů hasičů a výšková technika,“ řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že bohužel tento noční požár skončil tragicky pro čtyřiašedesátiletého muže.

„Hasiči zraněného objevili v pokoji, kde hořelo. Nadýchal se zplodin hoření. Přes snahu hasičů i zdravotníků však nepřežil,“ upřesnil Kůdela.

Hořelo v předposledním patře hotelového domu, hasiči oheň dostali pod kontrolu za 15 minut, za další půlhodinu jej dohasili. Pokoj odvětrávali pomocí přetlakového ventilátoru.

Mluvčí hasičů uvedl, že oheň zřejmě vznikl od vadného kabelu stojanového ventilátoru. Předběžná škoda je odhadnuta na 50 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků